Mehmet Erdem Neden Böyleyiz

Mehmet Erdem, 4. stüdyo albümü 'Neden Böyleyiz'i dinleyicilerin beğenisine sundu.

On şarkıdan oluşan albümde, birbirinden iddialı üç yeni şarkının yanı sıra Mehmet Erdem hayranlarını yine sürpriz düetler ve cover şarkılar bekliyor.

Sözü ve müziği Murat Ak'a, düzenlemesi Alper Atakan'a ait olan ve daha önce Çamur grubu tarafından seslendirilen 'Hara', yeni aranjesi ve Mehmet Erdem yorumuyla albümün çıkış şarkısı olarak dinleyicilerle buluştu.

Buğulu ses rengi ve yorumuyla özel bir dinleyici kitlesi olan Erdem, albümdeki özel düetler ve cover şarkılar kadar yeni şarkılarıyla da iddialı.

Albümün aynı zamanda açılışını yapan iddialı şarkılarından 'Sensiz Ben Olamam' Erdem Ergün imzası taşıyor..

Sanatçının 'Acıyı Sevmek Olur Mu', 'Herkes Aynı Hayatta', 'Olur O Zaman'  gibi müzik kariyerindeki önemli şarkılarında imzası olan yol arkadaşı Cihan Güçlü'nün, albümde yine her biri hit olacak 'Sen de Vur Gülüm' ve albüme adını veren 'Neden Böyleyiz' şarkılarında imzası bulunuyor.

'Sen de Vur Gülüm'ün bir de alaturka versiyonu yer alıyor. Albümün çıkış şarkısı 'Hara' ve 'Sen de Vur Gülüm'ün alaturka versiyonundaki klarnet sololarında ise Hüsnü Şenlendirici imzası var.

Mehmet Erdem bu albümde de geleneği bozmayarak yine bir Ahmet Kaya şarkısı seslendirdi. Ahmet Kaya'nın en özel şarkılarından olan 'Söyle' Mehmet Erdem'in büyülü yorumuyla yeniden hayat buluyor.

90'lı yılların büyük ses getiren şarkılarından olan 'Duymak İstiyorum'u kendine has yorumuyla seslendiren Mehmet Erdem'e şarkının söz ve müziğinde imzası olan Cemali, düetiyle de eşlik ediyor.

Taner'in yorumuyla aynı döneme damgasını vuran şarkılardan olan; sözleri Zeynep Talu Kurşuncu, müziği Garo Mafyan imzası taşıyan 'Affetmedim Kendimi', Mehmet Erdem yorumuyla dinleyicilerle buluşuyor.

Albümde öne çıkan bir diğer cover şarkı, sözü ve müziği Adnan Ergil'e ait olan 'Böyle Ayrılık Olmaz'. Şarkının düzenlemelerini de yapan Rubato'nun Mehmet Erdem'le şarkıya düet yapması ise albümün diğer bir sürprizi.

Sözleri Seyyid Nesimi'ye ait olan anonim eser 'Ateş-i Aşka' ise, yeni aranjesi ve Mehmet Erdem yorumuyla albümdeki cover şarkılar arasında farklı bir yere sahip.

Alper Atakan Music Production ve Kaya stüdyolarında kaydedilen, mix&mastering çalışmalarının Özgür Yurtoğlu'na ait olduğu albümdeki tüm düzenlemeler albümün prodüktörlüğünü de üstlenen Alper Atakan'a ait.

Dijital müzik platformlarında ön satışa açılan 'Neden Böyleyiz' albümü; 16 Mart Cuma günü tüm müzik marketlerde dinleyicilerle buluşuyor.

  • 01 Şubat 2020,
  • |
  • 3045
  • |

mobil uygulama

FACEBOOK

Telefon:
+90 (212) 000 00 00
Copyright © 2020 radioturkuaz.com -  RADYO HOSTİNG